Do Rabacu, někdejší rybářské vesnice, se lze dostat po slepé silnici odbočující z Labinu a klesající strmě do zátoky obklopené prudkými svahy porostlými bujnou zelení. Od poloviny šedesátých let 20. století prošla tato obec velikou proměnou a díky půvabné okolní krajině se postupně stala jedním z nejhezčích a neoblíbenějších přímořských letovisek v Istrii.
V místech, kde se na výběžku pevniny mezi vodou a horami vyskytuje dostatek prostoru, vyrůstají na bílé oblázkové pláži stále nové hotely, vily a kempingy. Na svahu za přístavem se tísní menší terasovité obytné domky. Komu se poštěstí nalézt ubytování právě tady, získá navíc i nádherný výhled na moře a na blízký ostrov Cres.
Se středověkým městečkem Labin, které Římané nazývali Albona, není Rabac spojen pouze silnicí dlouhou pouhých 5 km, ale také stezkou pro pěší, která začíná v autokempingu Oliva.
Staré město Labin dokládá i svým okřídleným benátským lvem na městské bráně, kdo zde měl od roku 1420 téměř po čtyři století převážně slovo. Branou lze vstoupit do nejstarší části města, ležící na skalnatém návrší. Na malém starém hlavním náměstí stojí barokní palác, palác prétorů a kostel. Ze zvonice se otevírá úchvatný pohled na moře a okolní pahorky zeleného vnitrozemí.
V 17. st. se Labin rozrostl i za městské hradby a před lodžií ze 16. st. vzniklo nové náměstí s radnicí, obchody a měšťanskými domy. Je zde i několik restaurací, kde si lze pochutnávat na místních specialitách, jako jsou například humři. Zajímavá je konoba, kavárna a rocková kavárna, kde je pro každého něco a přitom vše pod jednou střechou přímo na hlavním náměstí v Labinu.
Pro turisty je dostatečný výběr ubytování. Například Pineta, což je venkovský dům v malé osadě Sveti Martin asi 10 km od Labinu. Dále je to komfortní hotel Valamar Bellevue, s bazénem a taneční terasou na promenádě asi 15 minut pěšky od centra Rabacu. Daleko do Kvarnerského zálivu je vidět z luxusního hotelu Villa Annette nahoře nad Rabacem, který je obklopen krásnou zahradou.