Jižně od Makarské leží letovisko Zaostrog, kde najdete písečnou pláž dlouhou 1500 metrů. V katalozích a průvodcích mnohých cestovních kanceláří bývá tato destinace mnohdy nazývána jako místo pro levnou a klidnou dovolenou.
Vyplývá to z toho, že jeho kapacita zatím není tak veliká, aby se tu vyplatilo zřizovat diskotéku vedle diskotéky. Za to je tu k vidění jedna velice zajímavá památka – františkánský klášter, založený v r. 1468 a do dnešní podoby upravený kolem r. 1600. Pomník na jeho nádvoří, od slavného sochaře Ivana Meštrociče, připomíná mnicha a národního buditele Andriju Kačiče-Miošiče (1704-1760), rodáka z nedaleké vsi Bristu, jehož život je spjat právě s klášterem v Zaostrogu. V klášteře samotném je umístěna menší muzejní expozice. Každého návštěvníka tohoto malého letoviska nadchnou také borovicové porosty a strmé skalnaté svahy pohoří Biokovo s dominantou hory Ostrog, která se tyčí přímo nad městečkem.
Zlarin je menším ostrovem, ležícím jihozápadně od Šibeniku a odděleným od pevniny Šibenickým průlivem. Tvoří jej dva relativně vysoké hřebeny (nejvyšší bod Klepac má 170 m n.m.), mezi nimiž se rozkládá úrodné pole. Pěstují se tu olivy a vinná réva, většinu ze zdejších zhruba tří set obyvatel však živí převážně rybolov a pro Zlarin velice typický lov korálů a mořských hub. V obci Zlarin je dokonce brusírna korálů. Stejně jako na blízkém Krapanji, ale i v dalších místech pobřeží Jadranu, se přechází k obživě v cestovním turistickém ruchu, neboť stavy korálů a hub v okolních vodách v posledních letech značně poklesly.
Zlarin byl osídlen už Ilyry, ale nejstarší zachované stavby pocházejí až z doby kolem roku 1600, kdy se sem uchýlili uprchlíci před Turky. Nejvýraznější budova, kterou je farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, pochází až z 18. století a o sto let později byl ještě přestavěn. Za povšimnutí rozhodně stojí i několik barokních domů.