Ston je pozoruhodné místo, které najdete na poloostrově Pelješac. Známé a turisticky přitažlivé je hlavně díky mohutnému systému opevnění přetínajícímu úpatí poloostrova. Někdy se této historické památce říká „Malá čínská zeď“.
Mezi dvojicí pevností – Ston a Mali Ston – se táhne více než tři kilometry dlouhý systém hradeb, korunovaný pevností na hoře Pohvizd, vysoké 224 metrů nad mořem. Nedochovaly se žádné záznamy o původu vzniku opevnění, a hlavně o důvodu jeho výstavby. Neví se, proti komu mělo území poloostrova chránit, neboť Pelješac byl mnohem více ohrožen od moře. Hradby byly stavěny na náklady Dubrovnické republiky nejproslulejšími staviteli své doby (Michelozzo Michelozzi, Juraj Dalmatinec, Paško Milečevič a dalšími) a jsou nejen impozantní, ale i praktické. V r. 1991 jich totiž využila chorvatská armáda k odražení náporu jugoslávských jednotek. Ovšem ještě větší škody zde napáchalo zemětřesení v r. 1997.
Ston, bývalé římské Stagnum, leží na jižním pobřeží Pelješace. Jeho největší stavbou je pevnost Veliki Kaštio, od níž se odvíjí hradby. Ty obkružují, podobně jako v Dubrovníku, celé historické centrum a také zde se na hradby dá vystoupat.
Ve Stonu je dále k vidění františkánský klášter ze 14. století a kostel sv. Blažeje, což je někdejší katedrála, znovu postavená po zemětřesení, které poloostrov Pelješac postihlo v r. 1870. Mimo centrum stojí nenápadný, ale o to cennější kostel sv. Michala z 9. století, jehož fresky ze stejné doby patří k nejcennějším dokladům chorvatského středověkého umění. Zajímavostí jsou rovněž saliny pro odpařování mořské vody. Sůl se tímto nejstarším a nejtradičnějším způsobem vyrábí ve Stonu již od středověku. V některých dokumentech se uvádí, že je to vůbec nejstarší solivar na světě.
Na severním břehu poloostrova, prakticky přes kopec, se nachází Mali Ston s pevností Koruna. Díky úžasně čistému moři jsou zde vybudovány sádky pro umělý odchov ústřic.