Bačinska jezera
Soustava Bačinských jezer, které tvoří šest propojených vodních ploch, se nachází kousek od Ploče, přímo při jadranské magistrále. Jejich největší hloubka 28m z nich činí kryptodepresi, dno jezer se totiž nalézá pod úrovní nedaleké mořské hladiny. Voda v jezerech je brakická díky propojení s mořem cca od r. 1912 prostřednictvím podzemního tunelu, vyhovuje mořským i sladkovodním rybám a jsou proto oblíbeným cílem sportovních rybářů. Na břehu je rovněž kempink, archeologové tu našli i pozůstatky sídla starochorvatských panovníků z doby před asi tisíci lety.
Baška Voda
Letovisko, ležící asi 10km severozápadně od Makarské, bývalo kdysi vesnicí zemědělců a rybářů, ale dnes žije hlavně z turistického ruchu. Mezi historickými objekty vyniká barokní kostel sv. Vavřince a pseudoslohový kostel sv. Mikuláše. Turisty sem však lákají především nádherné pláže a piniové lesy.
Biokovo
Velkolepý kaňon řeky Cetiny ze severu vymezuje mohutný horský masiv Biokovo, jehož nejvyšší vrchol Sveti Jure dosahuje nadmořské výšky 1762m, a přitom je od moře vzdálen vzdušnou čarou sotva 5km. Impozantní holá vápencová hradba Biokovo tvoří v délce 35km působivou kulisu celé Makarské riviéře. Na vrchol Sveti Jure se dá vyjet autem, nebo dojít pěšky asi po 6 hodinách. Odměnou je nejen dobrý pocit ze zdolání nejvyšší chorvatské hory, ale také úchvatné výhledy a pohled na spoustu středomořské, alpinské i vnitrozemské vegetace, která tu roste těsně vedle sebe.
Biševo
Modrou jeskyni máme možná spojenou s italským ostrovem Capri, nebo řeckým Zakynthosem. Na ostrově Biševo nedaleko od Visu byla v 19. století objevena také Modrá jeskyně o délce 31m, šířce 15m a výšce 6m. Modrou barvu způsobují sluneční paprsky pronikající dovnitř pod hladinou, odráží se ode dna v hloubce 18m, což způsobuje onu typicky modrou barvu.